• Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri (Doğa BAP) Öğrenci Konferansı
  • Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri (Doğa BAP) Öğrenci Konferansı

29_mayis_dbap_tw

ULUSLARARASI DOĞA BİLİMSEL ARAŞTIRMA PROJELERİ (Doğa BAP ) ÖĞRENCİ KONFERANSI

İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji olarak öğrencilerimizin lise yıllarında bilimsel araştırma projeleri üretmeleri, her öğrencimizin mezun olmadan en az bir ulusal ya da uluslararası proje yarışmasına katılması, genç yaşta bilimsel bilgi ve teknoloji üretmeleri proje modelli lise eğitimimizin amaçları arasındadır.

Son 3 yıl içinde öğrencilerimiz 4500 bilimsel araştırma projesi üretmiş ve bunları çeşitli platformlarda paylaşma olanağı bulmuş, pek çok başarı ve derece elde etmiştir. Doğa BAP Öğrenci Konferansı ile amacımız, öğrencilerimizin bilimsel projelerini sergilemelerine olanak sağlamak, fen ve sosyal bilimler alanlarında çalışan bilim insanlarını ve öğrencileri bir araya getirerek ilgili disiplinlerde bilgi etkileşimini sağlamak, genç bilim insanlarının yetişmesine katkıda bulunmak, bilim dünyasının dikkatini çekmektir.

Konferans’a gönderilen proje raporu ve özeti, bilimsel kurul tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler kabul edilecektir. Konferans kapsamında Matematik, Fizik, Fizik CERN-BL4S, Kimya, Biyoloji, Biyoloji DNA Makale,  Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji, t-MBA (Gençler için MBA), Bilgi Teknolojisi alanlarındaki bildiriler kabul edilmektir. Konferansa katılan projeler, konferans sonrasında ISBN numarası tahsis edilmiş elektronik bildiri kitabında yayınlanmaktadır.

Doğa BAP Öğrenci Konferansı’nı organize eden İTÜ ETA VAKFI Doğa Koleji, 2021 Mayıs ayında 2.si düzenlenen Konferans’ta uluslararası ve ulusal düzeyde lise öğrencilerine, akademisyenlere, eğitim uzmanlarına, öğretmenlere, lisansüstü öğrencilere ve eğitim alanında uluslararası veya ulusal alanda çalışan temsilcilere ev sahipliği yapıyor. Her yıl  Mayıs ayında düzenlenen Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri Öğrenci Konferansı’nda tüm branşlardan projeleriyle yerli ve yabancı lise öğrencilerini aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.

Konferansa lise öğrencileri ziyaretçi ve izleyici olarak da katılabilmektedir.

Uluslararası Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri (Doğa BAP) Öğrenci Konferansı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için dogabapkonferans.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.