Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri (D-BAP) dbap_logo

Doğa Bilimsel Araştırma Projeleri 2018-2019 eğitim öğretim yılında proje temelli lise eğitimiyle ortaya atılmış bir proje yarışmasıdır. Öğrenciler Spaghetti Bridge, Kimya, Fizik, Bilişim Teknolojileri, Biyoloji, Coğrafya, DOVEP, DNA, Felsefe, Gen-Or, Matematik, Psikoloji, Tarih, t-MBA, Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında eğitim öğretim yılı boyu geliştirdikleri projelerini ilk kez 24-25 Mayıs 2019 tarihlerinde Şehir Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen D-BAP Uluslararası Öğrenci Kongresinde sunmuşlardır.

Kongreye İstanbul dışından 31, İstanbul’dan 24 kampüs olmak üzere 55 Doğa Koleji Kampüsünden, proje çalışmalarında aktif olarak görev alan 310 öğrenci ve dinleyici olarak yer alan 150 öğrenci katılmıştır. Kongrede toplam 228 proje sergilenmiştir.

Ayrıca Science Expo, Promat, Bayer, INESPO, UNESCO-GOI PEACE, DNA Day Essay Contest, IGEM Google Science Fair, Brezilya Mostratec Bilim Olimpiyatları, eCYBERMISSION Imagıne Cup gibi proje yarışmalarında yer alan öğrenciler, son olarak projelerini Doğa Koleji Bilimsel Araştırma Projeleri Öğrenci Kongresinde sundu.

İkinci D-BAP Öğrenci Kongresi’nin tarihleri 18-25 Nisan 2020 olarak belirlendi.