2204-c-web

Öğrencilerimiz, TÜBİTAK Türkiye Finalleri’nden Dereceyle Döndü!

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencilerimiz, bu yıl ilk defa düzenlenen TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Finalleri’nde 2 İkincilik kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.

TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) koordinasyonunda ülkemizde ilk kez lise öğrencileri odaklı kutup bilimleri konusunda 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması adıyla düzenlenen organizasyona, Beşeri Bilimler, Canlı Bilimleri, Fiziki Bilimler ve yer Bilimleri olmak üzere 4 ana alanda ve 14 tematik alanda lise öğrencileri tarafından hazırlanan araştırma projeleri katılıyor.

Bu yıl ilk defa düzenlenen ve 5-6-7 Temmuz 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilen TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi’nde, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Biga ve Tuzla Kampüsleri öğrencilerimiz yarıştıkları projeleri ile derece alma başarısı gösterdiler.

Final Sergisi’nde derece alan öğrencilerimiz ve projeleri ise şu şekilde;

Zeynep Doğan, Miray Yılmaz – Çanakkale Özel Biga Doğa Fen Lisesi (İKİNCİLİK)
Proje: Peto Paradoksuna Biyoinformatik Yaklaşım
Danışman: Selen Çakas Coşkun / Alanı: Canlı Bilimleri / Tematik Alanı: İnsan Sağlığı

Berke Çiçek, Alper Çamlı – Özel Tuzla Doğa Anadolu Lisesi (İKİNCİLİK)
Proje: Antarktika Atmosferinde Uv Işığının Ozon Konsantantrasyonu Üzerindeki Etkisinin Ölçülmesi (Pırıcet)
Danışman: Selami Eraslan / Alanı: Fiziki Bilimler / Tematik Alanı: Yenilikçi Teknolojiler, Gözlem Sistemleri

İTÜ ETA Vakfı Projeler Koordinatörlüğü olarak öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Comments are closed.