2204-c-web

TÜBİTAK 2204-C LİSE ÖĞRENCİLERİ KUTUP ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması ilk olarak 2020-2021 öğretim yılında  başvurulara açılmıştır. Yer Bilimleri, Fiziki Bilimler, Canlı Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler olmak üzere 4 ana bilim alanında  ve 14 tematik alanda Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya, Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören tüm lise öğrencileri katılabilir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Projeler Koordinatörlüğü olarak, birimimizce TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili olarak öğretmen ve öğrencilerimize bilimsel proje yazma eğitimleri düzenlemekte olup, ayrıca proje geliştirme ve başvuru süreçlerinde proje yazımı, akademik destek, bilimsel içerik değerlendirmesi ve sunum teknikleri konularında da destek verilmektedir.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji olarak 2021 yılında ilk defa düzenlenen yarışmada öğrenci ve danışman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanarak başvurusu yapılan proje sayıları ve kazanılan başarılar ise şu şekildedir:

  • 2021 1. Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması: 18 proje başvurusu, 5 bölge sergisine davet.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz projelerkoordinatorlugu@dogakoleji.k12.tr adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir, ayrıca yarışma sayfasını ziyaret edebilirsiniz.