415b6441

Doğa Projeler Koordinatörlüğü MOV UP: Erken Çocukluk Döneminde Yaşam İçin Sürdürülebilir Motivasyon ve Değerler Modeli Oluşturma adlı 6 ülkeden 7 ortak tarafından yürütülen KA3 Politika Reformu Desteği Avrupa Birliği Projesini ortak olarak yürütmektedir. (Proje No: 5803939-EPP-1-2016-1-BG-EPPKA3-IPI-SOC-IN)

Proje ortaklarının öğrencilerin duygusal alanlarını ele alan sosyal duygusal beceriler, değerler, öğrenmede motivasyon ve tutumları kapsayan var olan iyi uygulamalarını yenilikçi ve verimli  öğretimler ile geliştirerek, iyi uygulamalar ortaya koymak ve bu uygulamaların tanıtıldığı öğretmenlerin sürekli mesleki gelişimine katkı sağlayacak bir öğretmen ve eğitim kursu üretmek amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında 18-19 Ekim tarihlerinde İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos kampüsünde Erken Çocukluk Eğitiminde Politikalar, Uygulamalar ve Yeterlilikler Konferansı  gerçekleştirildi.

Konferansa İngiltere, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, İtalya, Malta, Litvanya, İrlanda ve Türkiye’den anaokulu, ilkokul, öğretmenleri, PDR, üniversite öğrencileri psikolog ve akademisyenler katılmıştır. Konferansa 170türk katılımcı ve Bulgaristan, İngiltere. Malta, Litvanya, Rusya, Yunanistan, İtalya , İrlandadan gelen 62 yabancı katıldı.

18 Ekim tarihinde konferans proje koordinatörü Reni Dimanova tarafından MOV-UP projesi tanıtım konuşması gerçekleşdi. Daha sonra Çocukların Duygusal Yetkinliği, Başarının Temeli ve Beceriler konusundan George Mason Universitesisi Prof. Dr.’u Susanne Denham tarafından seminer verildi. Konferans Girit Üniversitesi Dr. Maria Ampartzaki tarafından Eleştirel pedagoji mercekleri aracılığıyla Erken Çocukluk ve İlköğretimde Olumlu ve Olumlu Ortamlar hakkında katılımcılarla panel tartışması yapıldı.

Program akışı okullarda duygusal gelişim ve esneklik, okullara başarılı katılım için yaratıcı yöntemler ve okullara başarılı katılım için yaratıcı eğitim hakkında bilgileri içeren seminerler verildi.

18-19 Ekim tarihlerinde erken çocukluk döneminde eğitim, değerler, yaratıcıkları besleyen, sınıf çalışmaları ve öğrenme sonuçlarının değerlendirilmesini kapsayan 18 atölye çalışması gerçekleşti.

Konferansta erken çocukluk eğitimde kapsayıcı politikalar, sosyal ve duygusal öğrenme, değerler eğitimi ve çocuk bakış açısıyla gelişim ve başka konular ele alındı.
MOV-UP konferansında Erken Çocukluk Döneminde politikalar, tekrarı olmayan motivasyon teknikleri, yenilikçi uygulamaları merak eden, kendi paylaşımlarını uluslararası platformda yapmak isteyen herkese ulaştı. MOV-UP Projesi hakkında daha fazla bilgi için http://movup-project.eu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

MOV-UP proje ortakları:

Doğa Koleji, Türkiye;
Nadezda Bölge Koordinatörlüğü, Bulgaristan;
Kültürlerarası İşbirliği Vakfı (ICF), Bulgaristan;
Girit Üniversitesi, Yunanistan;
Carlo Collodi Ulusal Vakfı, İtalya;

Malta Üniversitesi, Malta;
Panevezio Bölgesi Eğitim Merkezi, Litvanya

415b6497415b6573415b6595

Comments are closed.