Bu yıl 7-11 Mayıs 2018 tarihinde Kayseri’de gerçekleşen 12. Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Sergisi’nde Doğa Koleji 4 farklı Kampüsten Değerler, Kodlama, Matematik, Kimya ve Tarih alanında yarışmıştır.

Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Değerler Eğitimi, Kodlama, Tarih ve Türkçe alanlarında düzenlenen yarışmalara, bu yıl toplam 11.352 proje başvurmuştur. Ön değerlendirme sonuçlarına göre 12 bölge merkezi ilin her birinde 80 proje, toplamda ise 960 proje bölge sergilerine katılmak üzere davet edilmiştir. Bölge yarışmasında “Birincilik (Finalist)” ödülü alan 160 proje, 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenen Final Sergisine davet edilmiştir.

Final sergisine davet edilen projeler:

Ankara Özel İncek Doğa Ortaokulu öğrencilerinden Lamia Talya Ünsal ve Özgür Doruk Demiralp’ın Kodlama alanındaki projesi “Akıllı Tarım Sistemleri Uygulaması”

İstanbul Özel Bahçeşehir Doğa Ortaokulu öğrencisi Eda Çelik’in Tarih alanındaki projesi “1864 Büyük Çerkez Sürgününün Türkiye Çerkezlerinin Hafızasındaki Yeri ve Anma Biçimleri”

İstanbul Özel Güneşli Doğa Ortaokulu öğrencisi Alp Deniz Misilli’nin Matematik alanındaki projesi “Çarpsana Oyununda Ebob Bulma”

Özel Malatya Doğa Ortaokulu öğrencisi Elif Karapekmez’in Değerler Eğitimi alanındaki projesi “Tableti Bırak Örgüye Bak”

Antalya Bilim Doğa Ortaokulu öğrencisi Emre Deniz Çakan’ın Kimya alanındaki projesi “Doğal ve Biyouyumlu Aktif Oklusif Bantların Eldesi “

7-11 MAYIS FİNAL SERGİSİ BAŞARILARIMIZ

 Ankara Özel İncek Doğa Ortaokulu öğrencilerimiz Lamia Talya Ünsal ve Özgür Doruk Demiralp ve proje danışmanı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmeni Sezer Çetintaş Kodlama alanında BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE layık görülmüşlerdir.

 Antalya Bilim Doğa Ortaokulu öğrencimiz Emre Deniz Çakan ve proje danışmanı Fen bilimleri öğretmeni Gül Merve Gençer Kimya alanından İKİNCİLİK ÖDÜLÜNE layık görülmüşlerdir.

İstanbul Özel Güneşli Doğa Ortaokulu Alp Deniz Misilli ve proje danışmanı Matematik öğretmeni Merve Özkan Matematik alanında TEŞVİK ÖDÜLÜ kazanmışlardır.

 Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi üstün performanslarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

amcd6413 klqa1773 mxzr4801 rnyt7289 robs6920 uilc6762

Comments are closed.